Traian Băsescu, preşedinte!?

In jos

Mesaj  Carmine BOSSul cONSTANTEI la data de Joi Mar 11, 2010 9:07 pm

Vorba lu' tac-su' : esti prost bah lepra ! Cica nu poti cuprinde cu mintea valoarea acestui om. Cu mintea lui nu poti cuprinde nici valoarea unei amarate de cobre t. PE ACEASTA CALE MUIE SI LU' BASESCU ! MUIE !

01/12/2009

Acesta este preşedintele nostru, şi am senzaţia că va mai fi… Vorba tatălui meu: îmi lipseşte înţelepciunea şi probabil de aceea nu pot cuprinde cu mintea valoarea acestui om de mare caracter. El este imaginea a tot ceea ce fiecare cap de familie din această ţară visa să fie dar din motive străine de el nu a ajuns. Unii se identifică cu imaginea creată de el iar alţii îi sorb vorbele lipsite de substaţă ca pe un adevăr absolut. Nivelul submediocru al discursurilor sale şi al ideilor profesionale determină apogeul intelectual al fiecărui bărbat cu calităţi putative de gospodar desăvârşit.

Însă mai avem o categorie de cetăţeni, aceia care afirmă că “Eu cu comuniştii nu votez!”. Această poziţie se datoreză faptului că nu vor să îi vadă pe comunişti la guvernare. Nici eu nu vreau. Nici în 2004 nu am dorit acest lucru şi nici în ianuarie 2009, dar cu sprijinul preaiubitului nostru preşedinte tot au ajuns. Acum ne spune că a greşit faţă de cei ce l-au votat. Este conştient că l-au votat nu din simpatie ci din dorinţa de a nu îi mai vedea pe ceilalţi, fapt ce nu s-a întâmplat. Acum eu nu pot avea garanţia că nu îi va aduce din nou la guvernare, mai ales că întrebat fiind de un reporter cu cine va face alianţă dacă va câştiga alegerile el şi-a arătat colţii de fiară politică: “Toată lumea vrea să fie la guvernare!” Îi mulţumim domnului Băsescu!

Pe de altă parte priveam un banner al campaniei PSD-ului: Geoană, iar în spatele lui Vanghelie, Năstase, Voiculescu, Iliescu, Hrebenciuc… Acum îi vedem şi pe perdanţii din PNL că se afişează cu ei din dorinţa de a prinde câteva firmituri guvernamentale…

Avem autobuz de Norvegia?

SURSA DE MARE INSPIRATIE SOCIALA:
http://caesaralexandru.wordpress.com/

Ultima editare efectuata de catre Carmine Copilu' de aur in Joi Mar 11, 2010 9:23 pm, editata de 1 ori

Ca valutist si cinefil .... fute-o ba ! Pensionarii fata la perete !

Ceauşescu n-a murit de gloanţe, ci de limbi în cur.
Carmine BOSSul cONSTANTEI
Admin
Admin

Data de inscriere : 07/03/2010
Localizare : Constanta

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Traian Băsescu, preşedinte!?

Mesaj  Piaza_rea la data de Joi Mar 11, 2010 9:09 pm

Sa-l fut pe Basescu . Chiar cu pula aia roz care se antreneaza la avatar. Laughing Laughing Laughing Laughing

https://www.youtube.com/watch?v=sJflrwaoQIg&NR=1
Piaza_rea

Data de inscriere : 08/03/2010
Varsta : 104
Localizare : Prin padure , pe carare ... mai mai ....

Sus In jos

Mesaj  Mircea seful Constantei la data de Joi Mar 11, 2010 9:18 pm

Sa-i dau MUIIIIEEEEE lu' presedintele basescu.Bagaiash pula in gat lu' zdreanta aia de udrea si lu' fisa.
Mircea seful Constantei
Admin
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://mercedes.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj  Doctorupizdii la data de Joi Mar 11, 2010 10:37 pm

Tata zicea cind eram mic "dute la shcoala, fututzi cristosu dumnezeului matii"... mam luat dupa el, si veneam de la shcoala beat, cu pachetu de vaizroi in buzunar... da educat. Pai nu faceam io mai bine daca ma luam dupa capu meu si votam cu basescu ?

Pina unaalta, sa sugetzi pula totzi... ca ne fute basescu pe noi. Cu pula aia roz...de la avatar.

Doctorupizdii
Gaozopizdar
Gaozopizdar

Data de inscriere : 09/03/2010

Sus In jos

Mesaj  Carmine BOSSul cONSTANTEI la data de Joi Mar 11, 2010 11:27 pm

Cateva elucubratii despre starea natiuni Smile))))))))))

Libera exprimare
03/03/2009
Ce vedem noi la televizor? Discovery? MTV? OTV? ProTV? Răspunsul e simplu. Vedem fiecare ce vrem! Iar dacă nu vrem, nu vedem, ca în cazul meu.

Azi însă, am reuşit să văd, din greşeală, o ştire. De regula nu îmi suscită interes deoarece cunoaştem imparţialitatea presei din Romania (şi de pretutindeni) şi puterea ce o reprezintă ea în stat. Ca urmare caut pe Google şi vizionez întâmplările aşa cum au fost ele filmate la faţa locului, deci, pentru a putea comunica vă invit sa vizionaţi link-ul: http://stirileprotv.ro/stiri/politic/lumanari-si-acuzatii-de-crima-la-adresa-lui-ion-iliescu-de-ziua-lui.html. Dacă nu aveţi răbdare vă rog întrerupeţi lectura aici, iar dacă nu aveţi timp vă relatez eu ce au vazut ochii mei în acestă înregistrare.

Mai întâi să facem un mic remember şi să spunem că în 25 decembrie 1989, soţii Ceauşescu au fost condamnaţi la moarte de o instituţie ad-hoc. Au fost şi executaţi în aceeaşi zi. Nu ştiu pentru ce atâta grabă, dar oricum episodul ne depăşeşte. Nu are nimeni suficiente informaţii pentru a putea emite enunţuri aici cu valoare de adevăr. Atunci a avut loc Revoluţia din 1989, an în care întreg blocul comunist din Europa de Est a căzut…adică nu a fost nimic premeditat şi regizat, ci doar toate statele comuniste s-au hotarât în acelaşi timp să scape de comunism! Mai târziu Rusia a renunţat şi ea la comunism, independent de decizia celorlalte state. Nu credeţi? Unii cred, şi mai cred că Iliescu a revoluţionat ţara. Adică nu undeva departe de România puterile lumii au ajuns la concluzia că influenţele au luat sfârşit, ci bravul nostru Ion Iliescu, mânat de sentimentul revoluţionar din Europa ne-a îndemnat spre libertate şi ne-a oferit democraţie. Apare aşadar în scenă tovarăşul Iliescu, membru de partid de când era pe băncile şcolii. La Moscova! Unde a primit o educaţie care pe noi, aştia din România ne-a costat mulţi ani de impas politico-social. În contextul politic creat, devine lider FSN şi preşedinte de stat. În următorii ani provoacă mineriade (doar bănuiesc cu ce scop, nu pot să afirm cu argumente), prin care Bucureştiul a suferit importante pagube materiale, dar mai mult au murit şi oameni nevinovaţi sub maciucile neînfricaţilor noştri mineri, care nici ei nu ştiau pentru ce se află acolo. Ce face tovarăşul Ion Iliescu? LE MULŢUMEŞTE! Mai târziu aflăm, tot de la el, că populaţia civilă a provocat pagube şi că minerii de fapt au plantat şi flori. Arătăm noi atât de naivi încât să ni se servească astfel de explicaţii? În film i-aţi văzut pe aceea care au acceptat acestă versiune. Din postura de student la Drept aş putea să vă spun cum Iliescu a amputat un picior al justiţiei iar acum, aceasta pierde pasul, dar voi depăşi timpul acordat dacă mai scriu despre faptele sale. Oricum acestea sunt suficiente pentru a ajunge la concluzia că personajul nu merită ceea ce are.

În 3 martie 2009, Ion Iliescu serbează 79 de ani! Unii cetăţeni, din categoria celor care ne văd pe noi juvenilii dezmăţaţi şi tăietori de frunză pe calculatoare, vin pentru a-l felicita. Adică vin organizaţi. Adică constituie un grup organizat, animat de acelaşi scop. Acum, ăştia ori erau plătiţi, ori sunt atât de naivi (sunt foarte diplomat) încât să creadă ceea ce vă povesteam mai sus! Mai apar nişte vagabonzi care vin să aprindă lumânări pentru morţii din revoluţie şi care îl acuză pe eliberatorul neamului de comunism! Nişte lichele (pentru a fi în asentimentul simpatizanţilor celui cadaveric) cu 3-4 ani mai mari decât mine care “probabil s-au drogat înainte şi nu aveau ce face”. Puţoi! Adică ce ştiu ei despre Revoluţie, de vin să ne ţină nouă predici din-astea? Pe lângă victimele prostiei şi cele ale democraţiei post-decembriste, se fac văzuţi şi câţiva Pristanda, care cu tupeu securist vin să scoată adevărul la suprafaţă precum untdelemnul. Inevitabil apar şi jandarmii care nu ştiau cum să le spună ăstora cu camera să dispară ca să poată ei să îşi îndeplinească atribuţiile de servici conform ordinelor. Era unu” mai răsărit care se tot întorcea cu spatele la cameră, ceilalţi 10 asistau cu feţe tâmpe şi dezamăgite că nu e cu bătaie! Tot ăla cu pixu şi p-v-ul, care cred că terminase liceul la seral înaintea celorlalţi, fiindcă era cel împuternicit să aplice legea, suferea ruptură de limbă fiindcă nu ştia ce să le impute golanilor. Mai mult,cei cu camera nici nu îl lăsau să îşi facă datoria! În final vine unul mai tupeist decât adunătura de la faţa locului şi ne luminează că totul trebuie rezolvat la secţie şi că ei veghează. Noi să dormim liniştiţi, şi dacă se poate să depunem economiile la FNI, poate primesc şi ei ceva firmituri, via Ministerul de Interne.

Dacă ati urmărit filmul a-ţi observat că acei golani erau si curajoşi şi speriaţi motiv pentru care aveau un sentiment de inferioritate faţă de paznicii de acolo şi se adresau decent, că oamenii tovarăşului Iliescu ameninţau, proferau injurii ba chiar au şi agresat, şi că simpatizanţii tovarăşului erau chinuiţi de foame şi de fantasme specifice vârstei! Mai mult unul din învăţaţii neamului, de care noi ăştia tineri trebuie să ascultăm, spune că e doar un clişeu zvonul că Iliescu a adus minerii la Bucureşti, şi să nu credem! Mulţumim pentru că ne-ai luminat!

Deznodământul? Citiţi: “La politie, cinci dintre ei au fost amendati. Pe numele celui de-al saselea s-a intocmit dosar penal. Purta la pantaloni, ilegal, o arma alba, mai exact un lant decorativ.” DA! Dintre cei veniţi cu ocazia zilei de naştere a acestui personaj, doar unii au tulburat liniştea şi ordinea publică, mai exact cei care dezaprobau evenimentul. Ce e bine însă, e că acelui infractor ce avea la el un lanţ decorativ (probabil pe post de curea, acestea sunt din material uşor şi foarte subţiri, mai puţin periculoase decât şnurul de la roata de rezervă) i s-a întocmit dosar penal. Asta ma face să am sentimentul că cei ce veghează asupra ordinii de drept sunt sublimi! Trebuie să îi ascultăm şi să îi credem că ei nu sunt instrimentul nici unui grup politic şi că lor nu le scapă pestii mari când pescuiesc broaşte şi ne spun că au prins peşti!

Acum stau şi mă întreb: Ce sunt eu după 20 de ani de la Revoluţie? Sunt un mucos care nu fac nimic decât să pierd vremea la calculator şi să citesc prostii? Sunt un neruşinat care nu îi ascult pe cei care au trăit viaţa şi cred că ştiu mai multe decât ei? Sau sunt acel vlăstar care ard de dorinţa ca crengile uscate să fie curăţate şi noi să putem contura o altfe de coroană?

Elucubraţii! Sunt doar un student la Drept care va fi integrat în sistem la fel cum apa circula în natură, adică inevitabil! Atunci nu voi mai scrie nimic, vă voi învăţa că statul de drept este infailibil, iar voi va trebui sa ma credeti. Nu va exista altă alegere!

Pentru domnul Ion Iliescu:

“Să te-ajungă în cer/ Sângele de miel/ Care l-ai vărsat/ Pe pământ curat/ Cu lacrimi udat!”

http://caesaralexandru.wordpress.com/2009/03/
Carmine BOSSul cONSTANTEI
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos